Zip

Chovný pes

Rodokmen

Jelikož už Zipek není žádné štěně a zažili jsme toho spolu víc než dost, tak jsem se rozhodla, že je nejvyšší čas aktualizovat jeho stránku.
Zipánek byl už jako štěně svůj, což si koneckonců můžete přečíst tady, ale nikdo z nás pořádně nevěděl, co z něj vyroste. No nezklamal nás. Ze Zipa vyrostl krásný silný citlivý pes s velkým srdcem, ohrmomným temperamentem, inteligencí a neskutečným nadšením pro práci. Vzbuďte ho třeba ve 2 ráno a po prvotním šoku nastartuje pohotovostní režim a je připraven naprosto na cokoliv. Ačkoliv má za sebou dost zlého především ze strany psů (sousedova fena mu při jednom z útoků ukousla kus čelisti ), přesto je stále pohodář, kterého jen tak něco nerozhází. Je to dobrák se srdcem na dlani a úsměvem od ucha k uchu.
Když jsme si Zízu pořizovali, měl být především dogtrekkařem, nakonec jsme ale pro něj našli mnohem širší využití, než by nás kdy napadlo. Statečně bojujeme na parkurech agility (a dle slov chovatelky už se na to dá i koukat), pokoušíme se proniknout do tajů sportovní kynologie (celkem úspěšně), zvládli jsme canisterapeutické zkoušky, lovecké zkoušky, zkusili jsme flyball, canicross i jiné tažné disciplíny, záchranařinu, na kterou bohužel Zip má sice talent ale panička nemá čas... Zkrátka vymyslete jakoukoliv činnost a zeptejte se Zipa, jestli do toho jde s vámi. V jeho očích si zaručeně přečtete: " Jo, jdu, ale jdu do toho naplno!" Zipovo heslo je, že nic se nemá dělat polovičatě. Toto uplatňuje naštěstí i na výstavy, které mě jinak absolutně nebaví, jenže Zip tam nakráčí s výrazem, že svět patří jemu a že si to tam jde užít a je mu úplně jedno, jak dopadne, a tak jsem ochotná i ty výstavy přetrpět.
Ale aby to neznělo tak, že je Zip vlastně dokonalý, má i svoje mouchy, těžko byste hledali tak hlasitého psa, psa který víc nesnáší kočky a miluje lov čehokoliv, co se hýbe (naštěstí se nám to daří držet z větší části pod kontrolou, takže může chodit na volno), no a na venčení v zimě po ledu bych ho nepůjčila ani úhlavnímu nepříteli. Jinak je to ale zlatíčko, je to naše velké mimi:-).

MV ČESKÉ BUDĚJOVICE, Ing.Krejzková: třída mladých
roční trikolorní pes, krásná samčí hlava s hnědým okem, dobrým krkem, s rovným pevným hřbetem, dobrá spodní linie, korektní úhlení, výborný pohyb, dlouhý krok, standardní osrstění - výborný 2

KV OLOMOUC, Ing.Krejzková: mezitřída
výborně stavěný tric. pes, typická hlava, mírně nedobarvený nos, výborná horní i spodní linie, pohybuje se dlouhým krokem, správná úhlení končetin - výborný 1, CAC, BOS

MV Brno, Ken Burgess (GB): mezitřída
nice head, lovely neck and shoulders, good bone, nice front quarters, good level topline, very free movement, covers the ground - Výborný 2.

Zkoušky:
ZOP, ZZO, BZH, VZ1, ZPU1, BH

Více viz. sekce "další sporty"

     

 

     
 
     
 
     

Copyright © 2005, Janik  || Počet návštěv: || Stránky si právě prohlíží: