Trapper

29.9.2009

Když Benoušek v 5 letech začínal být znuděný a prostě neakční, tak jsem se rozhodli pořídit mu kamaráda, teda vlastně jsem se rozhodla já a taky jsem si ho vydupala, spíš vybrečela, ale důležité je, že ho prostě máme.

Narodil se 4. 7. 2000 v Hutisku – Solanci a já si ho vybrala podle úžasné slzičky na hlavičce, která mu později zmizela . Tehdy mi bylo vcelku jedno, jakou bude mít povahu, hlavní bylo, že měl hezké fleky a podobal se Bennymu. Jedno mi to bylo, ale jenom tehdy!!! Pak jsem pochopila, jakého šílence jsem si to vybrala. Už cestou domu se totiž pokusil 2x zmizet to poté, co jsme zastavili, protože celou dobu kvílel a my si naivně mysleli, že potřebuje čůrat. Chyba!!! Později jsme pochopili, že kvílení, chrochtání, chrápání a další zvukové projevy jsou u něj zcela normální a dělá je mimo jiné, když se nudí, spíš pořád. Jeho hlavní charakteristikou bylo naprosto šílené životní tempo, buď spal nebo běhal a devastoval vše, co mu stálo v cestě, byl dokonce natolik šílený, že se nestíhal ani nažrat a my si zoufali.

Jaký je Trapič teď?
Svalnatý! Ne, teď vážně... No, moc se to nezlepšilo, jen se nám jeho energii podařilo aspoň trochu usměrnit, i když stále hodně často slýchám větu: "... Ale co po něm chceš, vždyť je to magor...", nebo zoufalé výkřiky jiných: "Bože, vždyť on není normální." No, není no. (O psovi, který si způsobil otřes mozku tím, že v plné rychlosti napálil hlavou do prkna, to opravdu tvrdit nemůžu.) Ale mně to celkem vyhovuje . Je to hrozně hodné zvířátko, chodí na volno, nezdrhá, zvládnul levou zadní ZOPky na výbornou, běhá celkem slušně agility, dokonce už jsme dospěli do stádia, že já mu to kazím. Je prostě úžasný... a nenažraný, pracovní pojmenování, které si vysloužil doma, je Čelisti. Poslední dobou se snaží být stále hodnější, to znamená, že už se občas nechá i mazlit a můžeme ho nechat o samotě a on během té doby nic nezničí. Je to prostě náš pejsek. Jen doufám, že neomládne s příchodem Zipa stejně, jako omládnul Benoušek, když jsme přivezli jeho, to bych asi vážně nezvládla .

 

 

         

 

 

         
Copyright © 2005, Janik  || Počet návštěv: || Stránky si právě prohlíží: