Purina ProPlan Cup 1.-2.5.2010

Vzhledem k tomu, že jsem pořádně nevěděla, co budu dělat za týden natož za měsíc, závody v Turnově jsem nehlásila a tajně doufala, že když mi zbyde čas, že se třeba den předtím najde nějaké to místo a já se vejdu:-). I stalo se, a tak jsme vyrazili v sobotu ráno směr Turnov - Zrcadlová koza. Závody byly poměrně málo obsazené, takže se bez problémů ráno nahlásila i Žaneta s Windy (http://www.klikars-kennel.estranky.cz/) a Olča s Aschou (http://www.brabantik.estranky.cz/), holkám se nakonec oběma dařilo, narozdíl od nás. Pro kluky to byly letošní první závody na trávě a bylo to znát, Lopuch stále hledá svou starou formu a jistotu a Zíza prostě parkury Evy Plíštilové nechápal. Začínalo se openem, který byl celý dost těsný a zaměřený víceméně na "techniku", takže Zip dobojoval parkur s 2Ch a 2O a naprosto šílenou postupovkou 2,72 m/s na 11. místě. Lopu nakonec skončil 17.s 22,15 tr. body. Následovaly zkoušky A2, kde prvně startoval i Lopuch. Že zkouška byla poměrně záludná ( i když jednička byla snad ještě záludnější) dokazuje počet doběhnutých psů v SA2 - 1:-). Zíza i Lopu DIS. V jedničkách se naopak dařilo holkám, když Žaneta byla jediná, kdo dokončil parkur LA1 a zvítězila, Olča s Aschou skončila v SA1 druhá.
Konečný jumping jsem si u Zipa pohnojila sama, bylo tam jediné těžší místo, které jsem sice super vymyslela, ale když jsem se tam dostala, tak jsem krásně zapomněla, cože jsem tam vlastně chtěla, takže DIS, auuuu. Lopu začal docela hezky běhat, sice jsme si nerozuměli a ani čas nebyl závratný, ale nakonec jsme se do cíle dostali na 11. místě.
Po prvním dni se mi v neděli už ani moc jet nechtělo. Zip byl po prvním dni tak trochu zmaten. Nakonec se ale přecijen kluci pochlapili. Parkury byly mnohem vzdušnější než den předchozí, takže s chutí do toho. Jumping jsme se Zipem nezvládli, což mě mrzí, protože jsme ho opravdu dát mohli, jenže to by Zipek nesměl stejně jako x dalších psů čuchat a čuchat a čuchat, navíc mi ulil start a to bylo trochu moc, takže DIS. Lopu dobojoval na 10. místě. Pokračovalo se openem, kde Zip opět běhal ve stavu "nevnímámtěběžímsikamchci". Lopušek nějak záhadně opět dolezl do cíle pro změnu na 13. místě. Když už jsem Zipovi slibovala, že jestli to nezaběhne, že ho fakt prodám, tak se ve zkoušce vyšvihl a sice dost kostrbatě, ale dopravila jsem ho do cíle a to dokonce čistě a na 3. místě. Stejně skončil i Lopu, ale tomu díky odmítnutí naskočily i nějaké ty bodíky za čas. Škoda.
Jaké byly závody celkově? Prostředí bylo skutečně velmi příjemné, škoda jen že parkur byl o pár metrů užší,s čímž paní rozhodčí nejspíš první den moc nepočítala. Místní hospůdka nabízela výborný nakládaný hermelín a točila Svijany, takže ani po této stránce nebylo moc co vytknout. A dokonce i počasí se nakonec umoudřilo.... Přecijen se ale nepovedlo všechno tak, jak mělo. Pořadatelé prvně pořádali závody samostatně mimo výstavy v Boleslavi a troufám si říct, že startovka čítající necelých 60 závodníků byla tak akorát, někteří z pořadatelů pracovali na 150% jiní už tak nadšení a zapálení pro věc nebyli. Takové věci jako nechat zapisovat výsledky houf malých holčiček pak totiž vedou např. k tomu, co se stalo i tady, že se záhadně z výsledků ztratí 4 chyby, zůstane tam pouze 1 odmítnutí a když není tým, u kterého se to stalo, z těch nejčestnějších, tak si klidně pro to 3. místo na bednu půjde, bo pohárek ne? Další, co mi tak uvízlo v paměti, byla jedna SA1 zkouška, kdy tým běžel s 1Ch a 2O, ze stanu bohužel bylo zahlášeno, že DIS pro 3O, no a tak se jedničkový tým logicky nechal rozhodit a přestal běžet, zatímco se dohadovali pořadatelé s rozhodčí, se pejsek dostal do třetího odmítnutí a vyfasoval za to DIS, myslím, že nový běh by byl na místě. Co mě ale dojalo absolutně nejvíc (za to samozřejmě pořadatelé nemohou) bylo velké množství nedisciplinovaných psovodů. Už v sobotu v posledním běhu se několika psům podařilo sebrat rozsypané jídlo na parkuru, v neděli ráno trend pokračoval, no a když v neděli přijela závodnice (mimochodem se strašně šikovnou bíglicí, která doufám v budoucnu bude šlapat těm nejlepším M na paty), která běžela celý jumping se žrádlem v ruce, tak už jsem to psychicky trochu neustála. Šla jsem se jí zeptat, zda to tak skutecně bylo, což mi potvrdila, tak jsem jí (v klidu) vysvětlila, že to se nesmí a ať se domluví s pořadateli, ve výsledcích nakonec zůstala, což by mi tak ještě nevadilo, ale že přijde na start podruhé a opět toho psa nakrmí, čehož si pět nevšímají ani pořadatelé a ani rozhodčí, to už mě fakt naštvalo. Jelikož opakovaný vtip už není vtipem, tak jsme se ještě s několika závodníky ozvali a vzbudilli tak bouři nevole, jak si vůbec můžem dovolit prudit kvůli takové kravině a ať se hodíme do klidu. To by se fakt lidé neměli ozývat při porušení řádu?!? Je mi velmi líto, že si závodnice z prvních závodů odváží tak nepříjemné zážitky a fakt to nebylo nic proti ní, ale opravdu nechápu, jak se toto může stát, navíc u člověka, který trénuje v tak velké OSA a ještě ke všemu opakovaně, nebo by snad neměl každý závodník znát řád???? Strašně mě mrzí, že se tato situace stala, ale pevně doufám, že si z toho všichni zůčastnění vezmou ponaučení a život půjde dál:-).
Tak tedy možná příště zase v Turnově....