MV psů Litoměřice 19.5.2007

Na výstavu do Litoměřic jsem se přihlásila ze 3 důvodů, zajímal mě názor rozhodčího, který tam měl být, mám to blízko k babičce, takže jsem ji mohla naložit a převézt k nám na letní byt, měla to být ta poslední povinná výstava. Poslední dva body se splnily, jen ten první nějak nevyšel. Těsně před výstavou změnili rozhodčího na paní Lenku Frnčovou a bylo jasné, že tam asi díru do světa neuděláme.

Předvýstavní příprava ale byla veliká. Zipánkovi totiž pustil 14 dní před tím na treku kožený obojek díky vytrvalému dešti, jeho krk tedy hrál takovým intenzivním odstínem lososové a barva ne a ne pustit. Zkoušeli jsme to šamponem, peroxidem vodíku ad. us. vet, pořád nic, tak jsme si domluvili návštěvu v místním kadeřnictví, že to zkusíme peroxidem silnějším, ovšem jediný efekt, kterého jsme docílili, byly rozleptané ruce a stále stejně svítivá barva na Zipově krku. No nic, aspoň jsme to zkusili.
Když jsem večer přišla do garáže a zjistila, že mám píchlé kolo, byla to už jen třešnička na dortu. Při příjezdu k babičce byla už tma a Zip měl pořádný hlad, dostal nabaštit a zalezl do košíčku, byl moc velké zlatíčko i my s babičkou jsme zalehly, abychom se ráno mohly vydat už na podstatně kratší trasu Most - Litoměřice.

Na výstavě už na nás čekali Quentíci a Věrka a Horynka s Vaškem, která se šla taky vystavovat. V mezitřídě byli 3 psi. Zipánek to pojal čistě jako výlet, v kruhu pěkně blbnul, mimo jiné i proto, že tam nějaký inteligent před náma rozsypal sušená střívka. No a pak to přišlo. Posouzení Zipa v podstatě začalo a skončilo u zubů, paní rozhodčí velmi dobře věděla, že jsme po úraze, vyšlo to přeci ve Zpravodaji, přivítala nás slovy: "Tak mi ukažte TY zuby." Sice jsem měla snahu vysvětlit jí, že nemá ani ty zuby ani tu čelist a nabízela jsem jí lékařskou zprávu a RTG snímek, ale málo platné. Ona konstatovala, že moc dobře ví, co se do takových zpráv píše a že ji to nezajímá. Jinými slovy, asi jsme Zipa strčili té feně do tlamy schválně, aby mu ukousla kus huby, nejspíš proto, že mu chyběly zuby nebo tak něco. No možná, že paní rozhodčí ví, co se do těch zpráv píše z vlastní zkušenosti, jinak mě totiž nenapadá, jak tohle vůbec může vypustit z pusy. Jednak v podstatě naznačila, že jsme nechali zfalšovat lékařské záznamy my, ale také nepřímo označila našeho ošetřujícího veterináře, shodou okolností jednoho z největších specialistů na rentgenologii a chirurgii malých zvířat, co je u nás k mání, že uvedl nepravdivé informace. Oboje se mě hluboce dotklo, takovéto jednání považuji za vrcholně neprofesionální, ale každý jsme nějaký. Po této přednášce můžu být v podstatě ráda za VD3, protože, jak jsem se dozvěděla, je to soutěž krásy a tento úraz je velký handicap a na výstavě prostě nemůže dostat výbornou, což já chápu, někdo skutečně může mít takový názor a počítali jsme s tím, už když se to Zipovi stalo, ale ať to dodržuje u všech, jinak se totiž nemůžu zbavit dojmu, že proti nám někdo něco má, ačkoliv vůbec netuším proč. Takový pes vlastně nemá na výstavě vůbec co dělat! Posudek ale jinak máme velice pěkný, to se musí nechat!!! Po tomto zážitku jsem velice ráda, že u lidí nic jako výstavy nebo bonitace na uchovnění nejsou, asi bych taky neprošla, mám předkus :-D, ale narozdíl od Zipa by mi kritika mé postavy, chůze atd. asi vadila. Jediná Zipova starost tam ale byla, jestli už si může jít hrát s pejsky okolo, že už ho to tam krajně nebaví.

Přeci jenom jsme se ale ten den dočkali velkého úspěchu. Horynka (jezevčík hladkosrstý) se představila taktéž v mezitřídě a ostudu rozhodně neudělala. Chovala se naprosto skvěle, stála v nádherném postoji a nakonec nám to vyneslo Výbornou 2. Hlavně páníček z toho měl velkou radost!!!

Tak jako tak, výstava byla nakonec vydařená, vždyť strejda Q dostal BIG 5, všichni jsme přežili a ve zdraví se vrátili a babička si snad aspoň trochu užila svojí první výstavu, kde potkala svojí srdeční záležitost irské vlkodavy, s kterými se vydržela hezkou chvíli mazlit.

Za fotečky tentokrát vděčíme : Honzovi Topkovi

 
     
 
     

 

   

 

Copyright © 2005, Janik  || Počet návštěv: || Stránky si právě prohlíží: