Oblastní výstava psů Buchlovice

Strašně moc jsem se chtěla podívat na nějakou výstavu, která se koná venku nejlépe na zámku, takže Buchlovice mě děsně táhly. Nakonec jsme se dohodly s Kájou a Ivankou, že pojedeme a že si to pořádně užijeme.

Do Brna jsme s klukama přijeli večer v pátek a ubytovali se u Dostálů, kterým ještě jednou děkuju, protože naši psi jim nejspíš způsobili menší šok. Oba byli totiž odporně aktivní, zatímco Zipánek otravoval celý večer strejdu s aportkem a nebo chtěl aspoň mazlit, když náhodou strejda nezabral, tak to zkoušel na zbytek osazenstva, Trapíček trávil večer trochu intelektuálněji, je to holt velký, chytrý a sečtilý pes, proto podrobně prostudoval všechny svazky Otova naučného slovníku i další knihy, co měl na dočmuch.
O jeho inteligenci už ovšem nevypovídají neustálé pokusy napíchnout se na velký kaktus, kupodivu i Trapík usoudil, že nad strejdu Dostála není, a tak ho taky celý večer otravoval, jestli by nepoškrabkal tady nebo tamhle. Když Zipánek předvedl, jak krásně umí pít, jinými slovy vytopil celý byt, taky prolezl se špinavýma nohama sprchový kout a pokusil se proniknout do ložnice skrz žaluzie, myslím, že byl nejvyšší čas na ránu palicí a pořádný spánek. Žádné velké překvapení, že kluci ráno nechtěli vstávat, když řádili dlouho do noci, takže jsme moc nestíhali.

Do Buchlovic jsem jela s Kájou a musím říct, že byla docela v šoku z toho, že naši psi prostě v autě nespí a pořád něco šmírují. Prostředí zámeckého parku bylo opravdu úžasné, něco takového jsem ještě neviděla, krásně se hodilo pro lovecké psy. Jediné, co mi snad chybělo, byl nějaký navigační plánek, bloudění v zámecké zahradě jsem si ten den užila ještě několikrát. Jelikož bíglíci se vystavovali až po klubovce fousků, měla jsem moře času jít se podívat na Ivanku a jejiho Alana (MOK) i její fenečku Jenny (MOD). Musím říct, že Ivče s Alanem to moc slušelo a zaslouženě vyběhali Vítěze třídy. Než jsme se dostali na řadu, byla ještě dlouhá doba na povídání se známými, přijeli i paní a pan Trojanovi s Horynkou, prostě hodně slunečná a teplá pohoda.
A pak to přišlo Zip nastoupil a jelikož se choval docela slušně, tak získal ocenění výborný 1, Vítěz třídy. Hned po nás nastoupil Amadeusek a překvapivě dopadl stejně. Pan rozhodčí byl děsně fajn a mě jen mile překvapilo, že Zip nakonec dostal i Oblastního vítěze. Ve fenečkách potom stejné ocenění obdržela Queeny od Káji, takže všeobecná spokojenost.

Jediný drobný mráček na slunci bylo nepříliš lichotivé hodnocení Horynky, když jediné, co ji bylo vyčteno bylo nezarostlé bříško. Holt páni myslivci nechápou, že může být i jezevčík gaučový norující v peřinách. Moc moc díky všem zúčastněným, byla to parádní výstava!

Za fotečky tentokrát vděčíme : Ivance

 
     
   
     

 

   

 

Copyright © 2005, Janik  || Počet návštěv: || Stránky si právě prohlíží: