Intercanis 2007

Pokud jde o výstavy, zbývalo nám splnit poslední povinnost a to vytáhnout Zipa k rozhodčímu ze země původu. Jako ideální příležitost se k tomu jevilo červnové Brno, kde jsme si den před tím měli aspoň možnost dát běh agility. Trapíčka i mě to tam hrozně nebavilo, Zip byl nadšený. Teď už k samotné výstavě. Pokud jde o posuzování, tak musím říct, že Zip se opět choval naprosto příšerně a zlobil a zlobil a zlobil a řval a zlobil. Pan rozhodčí se ke psům choval velmi příjemně, s každým se pozdravil, pohladil, potud nemám výhrady, přesto mě ale na této výstavě dvě věci nepříjemně překvapili. Jednou z nich je narůstající agresivita bíglů, jeden z nich se do mě zakousnul, když šel proti mně dveřmi, ale co bylo ještě horší, že po sobě psi vyjížděli i v kruhu a to docela ošklivě a rozhodčí to vůbec neřešil a některým psům dopřál i vysoké hodnocení, což mi nepřijde zrovna správné, jelikož mám pocit, že agresivitu snad standart vylučuje. Pokud to takhle půjde dál, tak se máme na co těšit. Druhá věc, která mi moc nešla do hlavy, bylo, co vlastně dělá vedoucí kruhu. I když by to měl být dnes již standart, tak ne každý umí anglicky a tak nějak logicky bych předpokládala, že tam má být někdo, kdo pomůže vystavovatelům s komunikací s rozhodčím, chyba! Pokud jste neuměli anglicky, tak jste museli doufat, že vám poradí někdo zvenčí, co že po vás pan sudí chce. Když si vezmu, kolik stojí vystavovatele přihláška, tak bych předpokládala, že aspoň tuto službu by mohli pořadatelé zajistit.

Ráda bych opět na závěr poděkovala 3 skvělým dámám, které mi ten den pomáhaly nejen s Trapperkem a Zipánkem - Naďa, Ivanka a Darja .

Rozhodčí pan Ken Burgess (GB): nice head, lovely neck and shoulders, good bone, nice front quarters, good level topline, very free movement, covers the ground.
Zip získal ocenění výborný 2

     
     
     
     

 

   

 

Copyright © 2005, Janik  || Počet návštěv: || Stránky si právě prohlíží: