O pohár Prachovských skal

Když už jsme se nevešli na startovku do Litoměřic, rozhodla jsem se, že zahálet rozhodně nebudeme, a tak jsem přihlásila Zipa 24.5. na naše první a asi i poslední oficiální závody v poslušnosti do Jičína. O této akci jsem slyšela, že je velmi pěkná, příjemná a má báječnou atmosféru, no úplně mě to tedy nepřesvědčilo !
V kategorii ZZO nás bylo hodně. Vůbec jsem neřešila nějaké umístění, jen jsem si chtěla zkusit, jak Zip bude reagovat v cizím prostředí a jak se bude rozhodčí tvářit na bígla.  Zíza cvičil na sebe standardně trochu roztěkaně, ale s radostí a chutí sobě vlastní. To, že rozhodčí nebude asi úplně příznivcem tohoto plemene jsem pochopila, když on nebyl schopný pochopit, že na mě prostě ten pes nebude tupě hledět a nebude se chovat jako NO. Pokud jde o body, tedy tuším 48 bodů,  zcela odpovídaly námi předvedenému výkonu, ale zarazilo mě slovní hodnocení pana rozhodčího, který nám strhnul body za to, že pes byl příliš radostný, nebo v jiném cviku příliš temperamentní, tedy přesně takový,  jaký si myslím, že by měl být na poslušnosti každý pes. Pan rozhodčí ale dal přednost naprosto zoufalým NO,  kteří se sotva plazili, s aportem se zastavovali, rozhlíželi, upouštěli ho, plivali pánům pod nohy, při chůzi u nohy se táhli jako smrad a dát 9 bodů za přivolání psu, který se asi po minutě doplazí k noze, jenže se nějak splete a místo levé se přiřadí k pravé, mi přijde taky trochu přehnané.
Zkrátka sympatie pana rozhodčího jsme asi nezískali, ale ostudu jsme si neudělali a na obhajobu toho pána musím říct, že opravdu vyhráli ti nejlepší - výmarský ohař, zlatý retrívr a malý knírač.

Už samotné posuzování ZZO mě trochu rozhodilo, protože aby hned na začátku nasadil někdo body tak vysoko, že už pak nemá kam zvýšit mi nepřijde úplně prozíravé, co mě ale dostalo ještě víc, byla úroveň soutěžících v dalších kategoriích, která byla speciálně v kategorii vrcholné, tedy IPO3, úplně zoufalá, a taky atmosféra závodů, ta byla pro změnu veškerá žádná, zlaté agility !!!

Nejspíš když mě tak Zip pozoroval, jak se nudím, tak usoudil, že mi aspoň zvedne mandle a při venčení mi vzal čáru za srnama, na které jsme pravda šlápli, nicméně Trapperek sice neochotně, ale přišel, takže nevidím jediný důvod, proč by nemohl ten malý velký taky přijít. Asi po dvouhodinách šmajdání na lukách pod Zebínem mi volali ze cvičáku, kde že jsem, když tam mám psa, který byl chudák strašně nešťastný, že jsem se mu ztratila .... Já jednou vážně přijdu o nervy!!!!!

Na závěr rozhodně nebudu děkovat pořadatelům za skvělou akci, i když věřím, že se snažili, tak tomu prostě něco chybělo, ale děkuju Nikče a Liborovi Valečkovým ze ZKO Semily, kteří mi dělali společnost a parkovali auto podélně na kraj , děkuju slečně z Lomnice, která ulovila Zipa a díky Martině Černé od Indy z Jičína za podporu flekatců a jejímu příteli za pěkné fotky!

Celá akce ve fotografii.
Výsledky

Copyright © 2005, Janik  || Počet návštěv: || Stránky si právě prohlíží: