Pojizerské hopsání Benešov u Semil

Po pár letech fungování našeho cvičáku, jsme se rozhodli, že je na čase zkusit nějaké ty oficiální závody. Stalo se tak na první víkend v srpnu a zázemí jsme měli u našich oblíbených hasičů, bylo jako vždy skvělé. Přemýšleli jsme, jak v té spoustě závodů nezapadnout a být tak trochu jiní a padla myšlenka na speciál loveckých psů, kterých na našem cvičáku je asi poněkud více, než je jinde běžné. Zadařilo se, lidi přijeli a cíl byl splněn, na start se postavilo 6 BOC a 3 šeltie, jinak tu byla opravdu zcela jiná plemena, tolik jezevčíků se běžně na závodech nevídá. A i ta atmosféra byla tak trochu jiná, než bývá obvykle.Závody nám přijela posuzovat naše oblíbená Alice G., která nestavěla parkury zrovna jednoduché, ale velmi citlivé k zúčastněným plemenům a i přesto s dostatečným množstvím pastiček.
Tentokrát už běhal i Lopuch, jestli se to tak dá vůbec nazvat. Za celý víkend zaběhl jediný běh bez toho, aby čuměl za svojí paničkou, popř. za ní rovnou zdrhnul, co se dá dělat, aspon v té zkoušce jsme byli 3. Za to Zíza se pochlapil! Po závodech v Jaroměři bylo moje sebevědomí na nule, ale tentokrát běhal fakt super, sice doběhl jen dva běhy, ale za to čistě, zkoušku vyhrál s naprosto luxusním náskokem přes 6 vteřin na druhého. Jumping, poslední běh celých závodů už ale nešel tak rychle, takže mu to dalo "jen" na 7. místo v nejobsazenější kategorii medium. Našly se ale bohužel i zkraty, háravé bíglice, u kterých jsem bohužel nevěděla, že hárají, nám zabily 2 běhy, ale stane se. Přesto jsem s našimi výkony velmi spokojená, protože až na nedělní zkoušku se nejednalo o významné errory, ale spíš o dočasné rozpojení spojení, jinak to byly běhy fakt adrenalinové, protože jsem za mohutného povzbuzování Lucky zkoušela možné i nemožné a dařilo se.
Bude to znít asi divně od pořadatele, ale tyhle závody se mi fakt líbily, je sice pravda, že chyby, na kterých ale zapracujeme, byly a že bez našich přátel - jmenovitě Jana Zemková, Petra Hamtilová, Martina Cerná, Helča Sámalová, Ivan Pomykacz nebo neúnavná komentátorka Lucka Součková bychom to nezvládli, ale i tak to byly závody vskutku podařené, i přes šílené vedro, které panovalo.
Kompletní výsledky na www.agilitysemily.info

Video

Copyright © 2005, Janik  || Počet návątěv: || Stránky si právě prohlíľí: