Intenzivní trénink Nymburk 17.4.2010

Když jsem byla Mončou Rothovou (http://www.smecka-nymburk.cz) z Nymburka (www.zkonymburk.cz) požádána, jestli bych u nich neudělala v rámci víkendu psích sportů trénink agility, sice jsem se dost rozmýšlela, ale nakonec proč ne. Vzala jsem i svoje kluky, kteří si sice moc nezaběhali agility, ale díky Petře od nás ze cvičáku si aspoň Zip pořádně užil flyballu, který se v rámci soboty také konal.
Na každou skupinu jsem měla dvě hodiny, což specialně u notoricky shazujících largů, kteří se jen zběsile někam řítí je sakra málo, ale nakonec jsme to nějak zvládli.
Začínalo se během úplných začátečníků, kteří si svůj trénink náležitě užili na tunýlcích, tak snad se to líbilo.
Pokud jde o pokročilé medíky, tak až na to, že nektěrým pejskům se moc nechtělo, byli šikovní, stejně jako smallíci, jen ti largové.... Vidím to všude kolem, syndrom "chceš být dobrý v agi, pořiď si borderu", ale málokdo si uvědomí, jak těžké je takového psa zvládnout a odvodit, kor, když nemá zkušenosti. Bylo to vidět i tady, zvířata pracovala s nadšením a ohromným drivem, ale bohužel technika žádná, notorické problémy se skoky, no mají před sebou ještě hodně práce a doufám, že budou úspěšní, našlápnuto mají:-).
Přikládám nákresy sekvencí, které se běhaly.

Copyright © 2005, Janik  || Počet návątěv: || Stránky si právě prohlíľí: