MČR bíglů 2008

23.8. 2008 byl velký svátek sportovních bíglů, tedy jejich agilitní mistrovství, tentokrát pořádané skvělými Jičínáky, pískal potom Zdeněk Spolek, který si připravil bíglí tratě, takže nic jednoduchého, ale zároveň žádné stahovačky nebo něco, kde se bígl může začuchat, nasadil však bohužel i dost mírné postupovky, jako by myslel, že na to bíglové nemají.

V jumpingu se Zip docela pochlapil a kdybych si ho já debil nediskla na jediném trochu obtížnějším místě, mohlo to všechno dopadnout úplně jinak, moje třeskutá inteligence je krásně vidět na videu. Lopuch běhal hezky, jen slalom jsme totálně zazdili a tím jsme vyfasovali trestné za čas, celkově 10 místo., 4. mezi bígly. Poky běžela docela hezky, kdyby si Bára nestoupla ke slalomu, kde ji Pokyna zmerčila, byl z toho DIS pro opuštění parkuru.

Jednička byla hezká a jednoduchá, bohužel Zipek byl trochu zdrblý z jumpu, takže už neběžel tak rychle, ale i tak to byla naše první zkouška čistě na 2V (4,2 m/s), juchůůů! Poky se opět diskla tentokrát za podlejzání překážek, Lopuch s lehkým odmítnutím na 10. místě za výborně.

V openu už se nám dařilo o něco víc než v jumpingu, ale i tak se to neobešlo bez chybiček 15. místo. Lopuch, vyfasoval 5 tr. bodů za dotyk ve slalomu, což nás odsunulo na 3. místo mezi SA1 (14. celkově), opět 4. mezi bígly. Celkově to bylo tedy velmi úspěšné, nebýt toho dotyku, tak je Lopuch 2. v MR, takhle tedy 4. i v součtu. Zipek mezi bíglíky 18. Pokynka si držela DIS i v posledním běhu, takže DIS celkově.

Co dodat? Organizace šlapala jak na drátkách, bíglařky se moc snažily, takže každý bíglík dostal plaketu a na nikoho se nezapomnělo ani s nějakou tou maličkostí, prostě v tomto směru spokojenost. Pokud jde o výkony jednotlivých bíglů, tak doporučuju kouknout na článek na beaglewebu, kde jsem toho napsala asi víc než bylo některým milé....
Každopádně díky za zdařilou akci!!!

Videa: Zip jumping Zip MA1

Copyright © 2005, Janik  || Počet návštěv: || Stránky si právě prohlíží: