Jaroměř 2007

V areálu ZKO Jaroměř jsme s Trapperem před x lety začínali objevovat krásy agility a sbírat první úspěchy, tak jsem se letos rozhodla, že to třeba zkusíme zopakovat. Ne nadarmo se říká nevstoupíš dvakrát do stejné řeky.
Dne 28.7. se sešlo na cvičáku 100 týmů, byly to první závody, kterých jsem se účastnila, kde se rozhodli zkusit plnou kapacitu, jež nově dovoluje zkušební řád. Parkury stavěl Zdeněk Spolek a neskromně si dovoluji tvrdit, že na nás hezky dlouho jen tak nezapomene!!!
První se běžel jumping a se Zipem jsme zjistili, že máme velký problém probíhat okolo startu/cíle na další překážku, takže disk pro opuštění parkuru. Jelikož nebylo takové vedro, tak Trapperek ještě jumping běžel docela hezky, ale přesto nám to na nějaké vyšší příčky nestačilo.
Zkouška v podání Zipa jak přes kopírak, takže opět dis za opuštění parkuru přes startovní překážku. Trapperek se rozhodl, že taky rozšíří svoji sbírku diskvalifikací ve výkonnostním průkazu, nějak mi trochu ulítl do strany a já, i když jsem přesně věděla, kam míří, jsem se nezmohla na slovo a jen tupě civěla, jinak ale docela pěkný běh.

Třešničkou na dortu byl ale open, na Zipa jsem řvala dobré 4 překážky předem ke mně, aby ho tedy opravdu nemohl přeslechnout a do toho tunelu zahnul, ale evidentně i to bylo málo, protože se otočil až za koncovou skočkou, takže naše obvyklá diskvalifikace. Když jsem se to potom pokoušela doběhnout, tak Zip usoudil, že mi dá sežrat, že takhle po něm tedy řvát nebudu a zcela záměrně počůral tunel. Není to sice na agi závodech nic tak neobvyklého, neobvyklé ovšem bylo, že po něm už do něj nikdo nechtěl, a tak rozhodčímu nezbylo nic jiného, než dosavadní výsledky anulovat, přestavit trať a začít znova. Se Zipem jsem už radši nenastoupila a Trapper měl menší problémy s rychlostí, takže ve výsledcích opět nic moc.
Co z toho všeho vyplývá? V našem podání vcelku nezajímavé výkony na poli sportovním, jinak si nás ale bude hodně lidí dost dlouho pamatovat. Někdo mi o neposlušném psovi, který zrušil závod vyprávěl za 14 dní na závodech na Moravě a děsně se u toho bavil, naše sláva holt nabírá celorepublikové rozměry. Hip Hip Zip!!!!

 
Copyright © 2005, Janik  || Počet návštěv: || Stránky si právě prohlíží: