Eukanuba Apple Cup - Mladá Boleslav

13.10. jsme se opět jednou vydali na závody do Boleslavi k našim kamarádům. Ze Semil jela silná sestava kokří bratři a fleky a k výstavišti, kam se místní agiliťáci přestěhovali, dovezl ještě Honza Budka Lopucha. Cesta byla vzhledem k objížďce asi 100 m od výstaviště více než náročná, ale nakonec jsme se k tomu proklatému placu přece jen dokopali právě včas, abych se ani nestihla přezout a šla běhat s Lopu. Kupodivu po dvou kolečcích na prohlídce jsem to nějak ustála a nakonec jsme dali s Lopuchem jediný čistý běh, leč bohužel kvůli mému telemarku u jedné skokovky s drobnou časovou penalizací.

Parkury stavěl Petr Rybář a já tak objevila dalšího rozhodčího, který staví tratě podle mého gusta, vzdušné a rychlé. Jumping byl až na jedno jediné místečko plynulý a pěkný. Přesně na tom jednom jediném místečku jsme se diskli se Zipem, když totálně odmítal reagovat a začal tunelovat, tuneloval pak ještě jednou a pak se disknul ještě jednou, takže pár diskvalifikací na jedné trati, ale nebyla to žádná velká katastrofa, nebýt slalomu byl by ten běh i docela hezký. Trapperek má taky nerad stahovačky kolem bočnice, takže tam došlo k velké ztrátě, další chybou byl můj nečitelný pohyb těla po výběhu z tunelu, ale nakonec jsme ustáli i to a dokázali si tak zlepšit svou nejlepší postupovku na 4.2, mohla být však ještě jinde, kdybych nebyla blbá .

Ve zkoušce měl Lopu letecký den na houpačce a taky se zase netrefil do tunelu, ale jinak pěkný běh. Řídit Zipa bylo pravda o něco těžší, ale i tak přes obludnosti, které jsme tam vyváděli jsme zase jednou doběhli, i když to bylo BO. Trapperek se vrátil zpátky do dvojek a to mu evidentně prospělo. Nebýt vlažného začátku, tak k tomu běhu není co dodat, navíc zaběhl opět nad 4 m/s, což se nám do té doby stalo tak 1x za 2 roky , že by se něco zlomilo??? Open tentokrát nesedl ani Lopu, který měl opět problémy na tunelech, ani Zipí, který šel po proběhnutí nejnáročnější pasáže sbírat listí a dokonce ani Trapí, který měl totálně nemožného psovoda. Nebýt totiž mě a vrklavé kladiny, tak mohl být klidně ten den ještě jednou na bedně, za tu zkoušku totiž urval 2. místo. Závody byly skvělé hlavně díky chladnému větrnému ale suchému a slunečnému počasí, parkurům i prostředí a jablka, která jsme dostali jako cenu, na cestu domů na náš hlad opravdu bodla!
Uvidíme se v dubnu!!!

Za fotky děkuji agiliťákům z Boleslavi

 
Copyright © 2005, Janik  || Počet návštěv: || Stránky si právě prohlíží: