Jarní DISKotéka

část 1.

Vloni se nám na parkurech docela dařilo, a tak jsem se těšila na začátek letošní sezony, tedy chladné jaro, kde by se Trapíkovi mohlo dobře běhat a my tak stihli třeba složit další zkoušku. Navíc se měla blísknout nová hvězda naší stáje, tedy Zipáček.

Jako první akci letoška jsme si vybrali zkoušky u našich kamarádů v Dubenci (2x zkouška + cena nováčka). Všechny naše plány na úspěch ale zhatil svatý Petr, považuju od něj tak trochu za podlé, když zařídí na půlku dubna teploty hodně nad 20°C a k tomu ještě plné slunce. O tom, že Matka příroda v kombinaci s majiteli háravých fen -ignoranty (s odpuštěním, nijak jinak některé z nich snad ani nazvat nemůžu), nám to taky neulehčila, se budu zmiňovat obávám se nejen tuto sezonu ještě mnohokrát.
První byly zkoušky MA1, které stavěla paní rozhodčí Eva Plíštilová, moc nám nesedly, ale co už, zkouška je od slova zkusit a tak jsme to zkusili. První odmítnutí na kole jsem čekala, tempo mě pravda trochu překvapilo - nic moc, pak přišel ale kámen úrazu, Martin krásně nalakoval místní dálku a Zip usoudil, že přes to blejskavé, na co svítí sluníčko a vlastně ani neví, co to je, rozhodně skákat nebude. Přibyly tak další odmítnutí, takže diskvalifikace. Zkusili jsme to ještě doběhnout, ale narazili jsme na další pro Zipa nezvyklou věc a to chlupatou kladinu potaženou kobercem. No, nezbývalo mi než doufat, že další zkouška bude lepší.

Trapíček běžel zkoušku A3, která byla spíše náročná postupovou rychlostí v daných podmínkách než tratí, i přesto jsme nezvládli hned první záludnost a to překážku mimo pořadí, která na nás číhala po sbíhané zoně. Měla jsem pocit, že nemáme zónu, a tak jsem na chvilku ztratila koncentraci a Trapperek si skočil o jednu překážku víc. Když jsem pak viděla video a zjistila, že tu zónu měl krasnou čistou zadní nožkou, tak bych si nejradši nafackovala.

Cenou nováčka jsme si aspoň trochu zlepšili náladu, i když se panička chovala jako magor, tak to Zip nějak zvládl a s jednou odskočenou zonou a chaosem před tunelem se umístil na bedně na 2. místě. Co mě moc potěšilo, že jak před náma, tak za náma byl bíglík - 1. Terrynka a 3. strejda Quainty, který byl na svých prvních agi závodech v životě!

Druhá jednička byla taková docela kuriozní. Zip přišel, viděl a opustil parkur, ono když na místě startu leží fena tak akorát na krytí, tak nikdo nebohého puberťáka neudrží v tom správném pracovním nasazení. Trapíček běžel druhou zkoušku docela pekně, jen ta rychlost trochu chyběla, neminuli nás sice tr. body za čas, ale zároveň nás neminulo ani první místo. Hurá!

Na závěr se běžel ještě paralelní slalom, sranda závod, i když hodně napínavý. Trapí nastoupil proti šíleně rychlému pudlíkovi Rendymu, co je mu ale platná rychlost, když netrefí poslední tyčku, což se poctivému dříči stát nemohlo, takže jsme prošli dál. Max - Mix ze Sezemic nás sice zastavil v rozletu, ale bylo úžasné vidět, jak Trapíka ta atmosféra vyhecovala a jak makal a dal do toho celé srdce! Odjíždeli jsme sice hodně pozdě, ale celé ty závody stály za to. Děkuji dubeneckým!!

Fotky  jsou:  http://agilitysemily.rajce.idnes.cz/21.4.2007_-_2x_zkousky_a_cena_novacka_Dubenec/

 
     
 
     

 

     
Copyright © 2005, Janik  || Počet návštěv: || Stránky si právě prohlíží: