Víkend s canisterapií 24.-25.4.2010

Taky někdy máte pocit, že jestli na chvíli nezpomalíte a nebo rovnou nezastavíte, tak vás to všechno jednou semele? Tak přesně tenhle pocit mě zastihl v dubnu. Dlouho jsem se rozhodovala, jestli jet do Jičína na agility (mimochodem prý krásné závody) a nebo sjet do Dvora (www.psipac.ic.cz) a pokusit se tam s klukama složit canisterapeutické zkoušky. No a jelikož nastal čas na rozjímání, rozhodla jsem se právě pro Dvůr a nelituji. Kromě samotných zkoušek byl pro nás přichystán workshop o canisterapii, přednášky na téma zdraví psů, ale taky o možnostech canisterapie atd. atd. Nebyl to první seminář, kterého jsem se účastnila, ale byl bezkonkurenčně nejlepší. Holky mi daly opravdu hodně, kupříkladu jsem se dozvěděla dost důležité informace, jak pracovat s některými konkrétními typy postižení (aspergerův syndrom), co dělat v daných situacích. Opravdu skvělé.
Samotné zkoušky byly dvoudenní, první den probíhal na novosvětském cvičáku. Druhý den potom v domově důchodců. Lopušák neměl kromě poslušnosti větší problémy, spíš všechny likvidoval svojí totální flegmatičností, žádný div, že tedy zkoušky v pohodě splnil. U Zipa to bylo mnohem složitější, přecijen je to magor s dobrým srdcem (taky jsem čekala skoro 5 let, než jsme se o zkoušky pokusili). V jeho případě bych chtěla holkám poděkovat za jejich trpělivost a chápavost, opravdu nám pomohla. Zipek nakonec zkoušky taky zvládl, i když poněkud jinak než Lopu, narozdíl od něj byl živý až moc.
Díky tomuhle víkendu jsem pochopila spoustu věcí, poznala jsem daleko víc sebe i své psy, teď už vím, na co máme a na co si naopak dávat pozor. Prostě tento víkend mi pomohl víc, než si myslíte:-).

Fotky

Copyright © 2005, Janik  || Počet návątěv: || Stránky si právě prohlíľí: