Bento Kronen Cup DKnL - otevřené mistrovství východních Čech

Do Dvora jsem jela bez jakýchkoli ambicí na umístění, Trapperek musel do předčasného sportovního důchodu, a tak jsem vyrazila jen se Zipem, který měl za loňský rok doběhnutých jenom 16% běhů, a s Lopuchem, s kterým vůbec netrénujeme.
Připraveny byly dva parkury, jeden pro S a M a druhý pro Large, první den nám běhy posuzovala paní Pánková, druhý AliceG.

Jumping nebyl špatný, s Trapperkem by to bylo levou zadní . Lopuch ale opět zapomněl, že se nad překážkami zvedají nožičky, takže šla tyčka dolů a taky, jako ještě několikrát ten den, odmítnul jít samostatně poslední překážku, jinak to ale nebylo tak zoufalé (30VD). Zipánek byl k mému úžasu ovladatelný a zastavily nás až těsně před cílem 3 skočky vedle sebe, které ještě nikdy nepřešel správně ani v tréninku, takže DIS za skočenou překážku obráceně, ale jinak to bylo moc pěkné.

Jedničky nebyly ani složité ani jednoduché a hlavně nebyly pro Zipa, protože tam bylo moře překážek, které stály na 180 stupňů, což bylo přesně to, co jsme nezvládli ani v jumpu. Nakonec jsme se ale nějak do toho cíle dohrabali, i když přesně tohle jsme dali až na odmítnutí, no a těch zón cestou, škoda mluvit. Celkově tedy 10D, ale poměrně slušná postupovka 3,55 m/s, když si vezmu, že s Trapperkem jsme se na tyhle rychlosti hodně nadřeli a Zip na nich začíná ....
Lopuch začal zkouškou svou horší část dne, když se plazil jako šnek, nespolupracoval a nakonec mu to stačilo na celkově 17. místo a VD za 1 chybu ve slalomu, odmítnutí tamtéž a odmítnutí na poslední skočce + čas.

Open stavěla tentokrát v rámci úspory času Alice na parkuru pro velké a byl docela pěkný. Pravda se Zipem máme problém, že se úplně nevejdeme do malých koleček, takže jsme šli hodně pomalu, aby byl schopný se tam otočit. Překvapivě odpálil většinu zón až na tu na kladině, po níž ale, pro mě z naprosto nepochopitelného důvodu, vběhl do druhé díry tunelu, takže DIS, ale už to aspoň nevypadá tak beznadějně. Za to s Lopuchem jsem začala propadat beznaději, ten běh byl strašný, Lopu vůbec nevnímal, plazil se, stál a čuměl, obíhal. fakt děs běs!!! Nakonec taky DIS za překročení času, což pro mě opravdu nebylo překvapením.

Druhý den parkury sice zůstaly stejné, ale vyměnily se nám rozhodčí.
Jumping byl takový Trapíčkový, jinými slovy, Zip se tam prostě nemohl vejít. Lopu se ale vešel překvapivě dobře, jen na mě už bylo znát, že toho začínám mít dost a nestíhám být tam, kde bych potřebovala, takže malé zamotání, ale i tak 10V s jen minimální časovou penalizací. Se Zipkem jsme opravdu bojovali a to nejen s prostorem na parkuru, ale i se slalomem, takže nakonec další DIS na konto, opět těsně před cílem.

Zkoušky byly vzdušné, prostorné, měly jen dva nedostatky, po těch 3 skočkách na začátku se nešel ten tunel, co jsem potřebovala, a bylo tam kolo. Zipa jsem musela po ulitém startu v jumpingu na startu pořádně zdrbat, takže pak nenabral takovou rychlost, ale aspoň jsem byla tam, kde jsem potřebovala. Chudák můj malý viděl po dlouhé době zase kolo, takže ho dvakrát odmítl a pro změnu zase bral letecky zóny a to dokonce i po té,co jsem mu udělala po áčku otočku na čelo, celkem tedy 10D.
Lopuch už sice zvedal nožičky, ale pro změnu odmítnul skočku hned na začátku, pak ještě kolo, což mu budiž odpuštěno, a zase začal skákat zóny na kladině, ach jo, asi dělám někde chybu - 16VD.

Open stavěla Lenka Pánková a z dálky mi přišel zbytečně složitý na to, že je to poslední běh po dvou dnech ve 30 stupňových vedrech, ale nakonec to nebylo vůbec špatné! Lopuch si chudák rozbil hubu hned o první skočku na startu, takže mu chvíli trvalo, než posbíral nožičky a pak díky mé neschopnosti se po těch dvou dnech rozběhnout došlo ještě na odmítnutí u tunelu, ale jinak se snažil a dalo to na 22VD.
Zipánka mi asi někdo vyměnil, nejspíš za to mohlo to venčení na přímém slunci a házení aportíků, ale Zip byl ovladatelný, měl všechny zóny (!!!!) a nebýt slalomu a toho, že se nakonec nedokázal vejít mezi dvě skočky to byl naprosto skvělý běh a nakonec to bylo 14VD.

Na samotný závěr se vyhlašovaly součty, kde jsme tedy neměli nejmenší šanci na úspěch (Lopuch 21/43 , Zip 32/34), ale pro mě se ten víkend stal malý zázrak, Zip doběhl 50% běhů!!!!
Děkuji pořadatelům za pěkné závody, které pro ně musely být vzhledem k počasí hodně náročné, zrovna tak jako pro paní rozhodčí. Díky Julce za videa a Trapperkovi za doprovod.

Spoustu fotek naleznete na: novysvet.rajce.idnes.cz a misak007.rajce.idnes.cz a video na www.youtube.com/janiksmudla

Copyright © 2005, Janik  || Počet návštěv: || Stránky si právě prohlíží: