ABC cup Moravská Třebová

Tyto závody byly snad nejvíce diskutované v celé historii agility. Pořadatelé si totiž dovolili vyloučit ze závodů borderky, název znamená Anything but border collies. Objevily se názory, že je to dobře, že je to špatně, že kdo tam pojede, tak je blbej, že podporuje takovou akci, zkrátka a dobře rozproudila se místy docela drsná debata. Někdo tento závod úplně odsoudil, Tonda Diviš tam jel jako předskokan a žádný problém s tím nedělal, i když jeho Šiškin by tam určitě zářil, a mně to bylo fuk, jelikož v propozicíh mě zaujaly dvě úplně jiné věci - 60 týmů max a kvalitní travnaté hřiště, to že tam nesmí bordery jsem vskutku neřešila.

Prostředí závodů skvělé, počasí pro nás relativně příznivé, sem tam deštík, ale co už. Rozhodčí Slávka Podmolová staví tratě podle mého gusta, rychlé, běhavé a hlavně hodně vzdušné, což mi maximálně vyhovuje, i když se hlavně s Trapíkem dost naběhám. Jumping byl moc pěkný, Zipánek ho sice zvládnul až po dvou odloženích na parkuru v průběhu, takže diskvalifikace, ale Trapíček se vyšvihl, i když běh nebyl zrovna super, tak nám to stačilo na 4. místo. Při zkoušce Zip opět vyzkoušel svojí oblíbenou metodu diskvalifikace a zdrhnul do cíle, Trapí docela pěknou trojku docela pěkně odlajdal, ačkoli tenhle čas stihnout mohl, takže tr. body za čas a 4. místo. Open byl jedna velká rovinka tunel a další rovinka, i když trochu šikmo, dva tunely a rovinka, prostě paráda. Škoda, že Zip nepřepnul a dal si po tunelu tu samou rovinku zase zpátky, když ji běžel pro změnu zase ke mně, tak ještě stihnul spáchat atentát na rozhodčí, jako obvykle tetu nemohl z dění na parkuru vynechat, pak přišly ještě 2 downy cestou a pak cíl .
Trapperek běžel na sebe sakra čiště a dobře a po zásluze urval 3. místo. V součtu pak byl dokonce 2.

Moc děkuju pořadatelům za závody, krásné ceny a doufám, že udělají zase někdy podobnou akci s černobílýma nebo bez nich!

Fotky

 
Copyright © 2005, Janik  || Počet návštěv: || Stránky si právě prohlíží: