MČR bíglů 2007

Mistrovství bíglů se většinou snažím nevynechat, i když tam opravdu nejezdím s myšlenkou na přední pozice, protože závodnické štěstí si většinou vybíráme na úplně jiných akcích, než je "vrchol" sezóny. Tentokrát se tento svátek sportujících strakáčů konal v Prostějově a sešlo se nás tam opravdu hodně, něco kolem 35. Ze Semil se mnou vyrazila ještě Julka a Nikoušek a na palubu jsme k mým dvěma flekům nalodily u Báry nakonec nejúspěšnějšího Lopucha.
Závody se konaly v krásném areálu ZKO Prostějov a byly velmi dobře organizované, škoda, že mě to tam děsně nebavilo, asi za to mohlo těch 400 km najetých předešlou noc.

Začínalo se jumpingem, který stavěla a posuzovala Jiřina Strnadová, jednalo se spíš o techničtější parkur. Lopušek se s ním popasoval skvěle a doběhl bez tr. bodů, Zip běžel dobře až do slalomu, který mu nejde a tak teta zvedla ruku, jakože odmítnutí a Zip jako obvykle usoudil, že má jídlo a šel se s ní mazlit. Nakonec tedy diskvalifikace. Trapper potvrdil, že závodnické štěstí nás opravdu opustilo, to když před náma běžela háravka na krytí, vůbec nereagoval a znamenalo to odmítnutí na slalomu a celkově příšerný běh. Musím ale říct, že majitelka této feny parkovala celý den auto vedle nás a narozdíl od některých majitelů hárajících bíglic se chovala neskutečně ohleduplně a kluci ji za celý den vedle sebe vůbec nezjistili.

Zkoušky stavěl Petr Noga a byly takové normální, sice jiné, než běhám v Čechách, ale žádné dramatické změny. Lopu úplně nevyšly. Zip to taky nezvládl, ale z úplně jiného důvodu. Pod páskou parkuru ležela totiž uzená žebra, která tam odkládala jedna rodinka zkušeného sportovního kynologa a znalce psů, který vzal svou rodinku vyvenčit, aby se i detičky pobavily, jak banda totálních blbců, kteří nemají o kynologii ani páru, běhá po louce a hraje si tam s tím, co on by nikdy psem nenazval. Zkrátka a dobře jsem se s tímhle ignorantem pohádala do krve a opět byla velmi ráda, že už takových individuí na kynologických akcích postupně ubývá, nejspíš začínají vymírat a to je dobře! Trapperek se ve zkoušce dal aspoň částečně dohromady a, i když se skoro plazil, tak to nakonec zaběhl bez chyby, reagoval a na konci se dokonce i rozběhl.

Závěrečný open skončil pro Zipa na stejném místě, kde byly ty kosti, není přeci debil, aby si to nepamatoval. Lopu se šel podívat na paní rozhodčí, asi to odkoukal od Zipánka, takže nakonec odmítnutí a časová ztráta, ale i tak jsem s ním moc spokojená, vždyť vůbec netrénujeme a byly to teprve naše druhé závody. Trapperek nakonec běžel open moc hezky, ale nějak se lekl paní rozhodčí u kladiny, asi si na chvílí chtěl zkusit, jaké to je být Ričínkem (zdravíme chlupaté ), prostě na kladině byl cca o 6 vteřin déle než normálně a to nás stálo lepší umístění, ale jinak jsem s tím během velmi spokojená.

Co říct na závěr? Výsledky vám neposkytnu, protože stále ještě nikde nejsou. Bylo vidět spoustu krásných výkonů, mezi tvrdou bíglí konkurencí měla ostatní plemena problém se prosadit. Asi vše bylo tak, jak má být, vyhrála ta nejlepší - zdravíme Alču! A my budeme pilně trénovat, abychom třeba taky někdy mezi těmi nejlepšími stáli. Už se těším na další mistrovství do Jičína.

Videa: http://vimeo.com/album/2579

     
     
     
     

 

   

 

Copyright © 2005, Janik  || Počet návštěv: || Stránky si právě prohlíží: