2xCACIB Brno

Tak jsem se zase jednou rozhodla, že Zipa vytáhnu na nějakou tu výstavu a proč ne zrovna do Brna, když tam jsou zajímaví rozhodčí, mám kde bydlet a docela dobře se tam dostanu. Bohužel jsem kvůli výstavě musela zrušit závody Opsion, které se na tento termín přesunuly, ale co se dalo dělat.
Prvním oříškem bylo, jak se do Brna dostat. Auto je stále nemocné a sjízdnost silnic nebyla nic moc, sice jsem měla domluvený odvoz Zipa, ale nakonec jsem se rozhodla, že bude nejlepší jet den předem vlakem i s Trapím, který by bez Zipa a beze mě děsně trpěl. Ve Dvoře nám hodil Martin do vlaku boudičku, takže Trapí se přestal snažit o zmizení z vlaku a cestu zvládal podstatně líp než Zíza, který dost intenzivně komentoval dění ve vlaku. V Pardubicích jsme měli 4 minuty na přestup, ale i to jsme bez problémů zvládli a v dalším vlaku narazili na naprosto úžasné spolucestující, kteří byli nejen tolerantní, ale chlapečky i mazlili, takže cesta nakonec uběhla docela fajn.
Do Brna jsme přijeli v pozdních večerních hodinách, takže množství odpadků kolem nádraží bylo tak velké, že kluci (Trapí především) měli pocit, že se ocitli v ráji. Zabránit jim ve vylizování zbytků hamburgerů a podobně bylo vzhledem k tomu, že jsem byla ověšena jak vánoční stromeček, dost náročné. Azyl nám v Brně poskytla Ivanka (http://alan.vizsla.sk/), která byla sice lehce v šoku ze žravosti našich kluků, ale nakonec s nima vycházela bez problémů. Divjak, díky moc.
V sobotu jsem vyrazila na výstaviště šalinou, což byla Zipova premiéra, ale kluci to zvládli naprosto s přehledem, nejspíš proto, že přistoupilo dalších asi 15 psů, takže měli úplně jiné starosti. Na výstavišti jsme se potkali s Věrkou, Naďou a dalšími a dalšími více či méně sympatickými lidmi od bíglíků:-). Místo anglického rozhodčího, kvůli kterému jsem jela, nás v kruhu přivítal MVDr. Bučko ze Slovenska, což jsem se dozvěděla v pátek, takže jsem už věděla, že budeme bojovat někde mezi VD a D, jelikož mohutní psi nejsou zrovna jeho šálek kávy, takže jsem to neřešila. VD nás nakonec neminulo, ale co už. Naďa (www.magicstreet.unas.cz) Zipa krásně předvedla,DÍKY, takže jsem na něj byla fakt hrdá, poněkud horší byl ale fakt, že jsem musela na chvíli do kruhu, i to jsme ale nakonec zvládli v pohodě. Jak pan rozhodčí posuzoval netuším, jestli vyhráli ti správní nebo ne taky netuším, každopádně Zipek se mu líbil a že vyhráli jiní? Přeju jim to:-).
Neděle probíhala v podstatě dost podobně, jen s tím rozdílem, že byl krapet chaos kvůli vstupním listům, byli vystavováni psi, kteří nebyli v katalogu, protože pořadatel zapomněl, takže trochu adrenalinu na začátek, ale jinak ok. Bígly tentokrát posuzovala Ing. Krejzková, Zipí se jí líbil i proto, že se opět choval vzorně, i když už byl řádně protivný, protože byl fakt unavený, ale i tak byl výborný a i nějakej ten titul se k tomu našel. Velký úspěch ale měla jeho máti, která to dotáhla ve skoro 8 letech až na BIG 5! Zbytek dne a celá noc už byl pro mě studijní, ale nakonec i to dobře dopadlo, takže aspoň něco.

Co říct k téhle výstavě? Nebudou to jen superlativa, jak se dočítám všude okolo.
Docela dost mě naštvala změna rozhodčího, protože při vší úctě k Dr. Bučkovi, tak na něj bych se fakt nepřihlásila, navíc slovo rozhodčího ze země původu bych řekla, že má, pokud jde o nominaci na Cruft´s, poněkud větší objektivitu a váhu.
Hlavně je ale dost kruté, že ČMKU se ani neobtěžovala toto zveřejnit a vůbec její jednání bylo chvílema dosti podivné, což by určitě mohli vyprávět všichni, kteří neměli vstupní list především na neděli apod. Samotná výstava, ale nakonec docela šlapala. a hlavně ve stánku bylo k sehnání Trapího "růžové" - tedy růžová pískací plyšová hračka, díky které se stal z Trapperka nejspokojenější účastník zájezdu a i přes svůj velmi vážný zdravotní stav zvládl tuto výstavu na jedničku. Velmi nepříjemně jsem ale byla opět "překvapena" chováním některých vystavovatelů, kteří se prostě neobtěžovali po svých psech uklízet, to je chování, které nikdy nepochopím a právě toto se mi na výstavách přímo hnusí. Co říct k bíglíkům a jejich páníkům? Opravdu nejsem objektivní a ani nikterak vzdělaná, takže toto je čistě můj osobní názor, ale docela mě překvapilo, kolik bíglů nemá pořádnou kostru a svaly, protože najít na některých svaly byl úkol přímo nadlidský, neříkám, že pes musí vypadat jako rambo, ale i při "běžném provozu" se prostě nějaké ty svaly udělat musí. To fakt celé dny leží ti psi akorát na kanapi nebo v horším případě v kotci? Většinou je na výstavách vidět dost psů při těle, tentokrát tu byl k vidění však i opačný případ, jinak opravdu krásný pes, který se mi vždycky líbil, ale nějaké to kilo navíc by mu neškodilo.
Poslední psí postřeh: Křivé (vybočené) přední nohy. Jak pravila Andrea, když už to vidíš i ty, tak to musí fakt být hrůza. Díky tomu, že jsem musela v sobotu do kruhu, tak jsem měla možnost si ty nohy prohlédnout dost zblízka, je pravda, že majitelka mu je vždy v postoji srovná, ale opravdu mi to nepřijde úplně normální, a takových psů tam bylo víc, tak pevně věřím, že to je jen dočasný nešvar místních bíglů.
A teď pánící:-). Opravdu se nestačím divit, kolik lidí vidí ve výstavách středobod světa! Jednou nevyhrajou a je oheň na střeše. Proboha proč?!? Přestanete mít snad svého psa rádi kvůli tomu, že nemá další titul? Nejste schopni přát pro změnu jednou úspěch jinému? Pak je mi vás fakt líto. Vyražte čas od času třeba do lesa provětrat si hlavu, možná to pomůže. A ještě poznámka úplně na závěr. Svět handlerů je další věc, která mi zůstává zcela utajena, musím říct, že se spíš bavím, co jsou schopni někteří lidé kvůli úspěchu psa udělat a jak se vymódit, tak nějak tajně doufam, že bígl, jakožto pracovně rodinný pes, bude přílivu profi handlerů ušetřen, i když už i tady se náznaky objevují, tak snad zůstanou ojedinělé. Představa odbarveného chlapa s kartáčem v kapse, který s bílými rukavičkami směšně poskakuje vedle chudáka bígla, ve mě vzbuzují děs a zároveň široký úsměv na tváři. Někteří teď namítnou, že tomu vůbec nerozumím a že do toho nemám co kecat, že jsem úplně blbá. Mají pravdu, nerozumím a ani nechci, tak mě prosím nekamenujte, myslete si prostě, že jsem chudinka, co by neměla ani na tak prestižní akce jezdit a víc mé stránky nečtěte:-).
Takže Věrko, Naďo, Ivanko - Díky!!!

Posudky:
Sobota, Bučo: třída otevřená
dospělý pes, horní hranice výšky, elegantní hlava/slech, delší jemně klenutý hřbet, široký hrudník, strmější plec/rameno, vzadu korektní úhlení, v pohybu sbíha, hezké předvedení - velmi dobrý
Neděle, Ing.Krejzková: třída otevřená
pes na horní hranici výšky, atletická postava, typická krásná hlava, vyborný krk, rovný pevný hřbet, mohutný hrudník. vynikající úhlení a pohyb - výborný 1, CAC, CACIB

Fotky

Copyright © 2005, Janik  || Počet návątěv: || Stránky si právě prohlíľí: