Benny

26.5.2006

Náš první rodinný strakatec se narodil 20. 5. 1995 v Kladně a byl to můj dárek za vysvědčení.

Mezi štěňaty byl vůdce smečky, shazoval ostatní štěňata z batohu, který okupoval, což nám tenkrát přišlo roztomilé, ale velice rychle jsme se probrali . Upřímně byl Beňulka celkem nezvladatelný, nevycvičitelný, paličatý a tak trochu agresivní, takže jsme si s ním užili svoje, hlavně já a máma, ale jinak byl kouzelný. Škoda, že už tehdy nebyly známé sporty jako canicross, protože to bychom byli asi vážně neporazitelná dvojka, tahal jako kůň. A jaký je Benislav teď? Jeho LORDSTVO, VELIČENSTVO, prostě PAN PES a má na to nárok.

Zvrat v chování nastal po prvním táboře s Bárou v jeho rodném Kladně, kde jsem konečně pochopila, jak s ním mám zacházet. Vždyť to byl taky děs, byla jsem jediná, kdo psa den co den lovil po lesích, takže jsme si to prostě jednou definitivně vyříkali a od té doby je klid. Dokonce bych řekla, že se z něj stává skoročlověk.... Už má privilegia, o kterých se Trapperovi ani nesní, například smí na gauč, když na něm leží panička, toleruje se mu poslední dobou stále častější návštěva postelí v patře, ještěže Trap neumí po našich žebříkovitých schodech, kde spokojeně spinká vedle páníčka, vydupal si, že bude žrát jenom jedny granule a to ještě s vývarem, prostě je svým pánem, my jsme tu jenom proto, abychom ho mazlili, krmili a milovali...
On si to ale zaslouží, vždyť nám dělá radost, dokonce se nesnaží zdrhnout při každé příležitosti a na závodech dře jako kůň.

 

 

         

 

 

         
   
Copyright © 2005, Janik  || Počet návštěv: || Stránky si právě prohlíží: