Agility

Výsledky - Lopuch

2007 - 2009

Výsledky - Zip

2006 - 2009

Výsledky - Trapper a Benny

2002 - 2008

Videa

Dvojzkoušky Česká Lípa

29.5.2010, Janik

Po víkendu bez agility (flákala jsem se v Nitře http://www.behprezivot.sk/) jsme vyrazili v neskutečně silné sestavě do České Lípy (http://www.agilityteamcl.wbs.cz/) na dvojzkoušky. Naše výprava ve složení Martina a Zlatko + indy jako doprovod (www.indy.estranky.cz), Péa a Denny s Jessie (www.agibeagles.estranky.cz) a má maličkost s flekama se ukázala později jako veleúspěšná!

Benefiční závody Děčín

15.5.2010, Janik

Na tyhle závody jsem se sice už chystala několikrát, ale nakonec nedojela, a tak jsem si řekla, že letos tam musím jet stůj co stůj. 2 dny po státnici, kdy se učím systémem několik dní téměř nonstop a hlavně v noci, bylo vstávání před 4 ranní opravdu kruté a to nejen pro mě, hlavně pro kluky, nicméně přežili jsme.

Purina ProPlan Cup Zrcadlová Koza u Turnova

1.-2.5.2010, Janik

Vzhledem k tomu, že jsem pořádně nevěděla, co budu dělat za týden natož za měsíc, závody v Turnově jsem nehlásila a tajně doufala, že když mi zbyde čas, že se třeba den předtím najde nějaké to místo a já se vejdu:-). I stalo se, a tak jsme vyrazili v sobotu ráno směr Turnov - Zrcadlová koza.

Intenzivní trénink Nymburk

17.4.2010, Janik

Když jsem byla Mončou Rothovou (http://www.smecka-nymburk.cz) z Nymburka (www.zkonymburk.cz) požádána, jestli bych u nich neudělala v rámci víkendu psích sportů trénink agility, sice jsem se dost rozmýšlela, ale nakonec proč ne.

Semilská blecha

10.4.2010, Janik

Miluju svoji školu, člověk dělá státnice prakticky celoročně a tak se mi samozřejmě stalo to, že jsem státnicovala den před našimi závody. ڞasné! Semilská blecha se stala již tradičním závodem na začátek sezóny, který je určen pro všechny, kteří ještě neběhají oficálně a hlavně pro berňáky, kteří tu mají svůj speciál.

Opsion 009 Hradec Králové

20.3.2010, Janik

Opět na poslední chvíli jsme se s Julkou rozhodly, že si na jeden den zajedeme na závody do Hradce. Lopucha jsem sice nenechala doma, ale vzhledem k tomu, že látkový tunel byl ještě pořád trochu problém, neběhal, takže běhal jenom Zíza, který se poprvé představil ve dvojkách. Začínalo se tradičně jumpingem.

Bíglí trénink Zdobín

únor 2010, Janik

Jelikož jsme koncem roku 2009 rozjeli tréninky bíglů na zkoušky z poslušnosti v Praze a naskytla se tam i příležitost tréninků agility, které měly poměrně úspěch, rozhodla jsem se, že je škoda, aby východočeští bíglové neměli stejnou možnost si zatrénovat. Navíc pod vedením tak výborné trenérky, jakou je Jana Zemková, a v prostředí více než přátelském u Martina Vlka v hale ve Zdobíně.

Opsion 007 Hradec Králové

24.1.2010, Janik

Agiliáci jsou blázni, na tom se asi shodnou naprosto všichni, co se sešli o mrazivém víkendu 23.-24.1. v Hradci Králové na opsionu. Teploty padaly k -20°, prostě super víkend na závody. My s Julkou jsme byly z těch rozumnějších a vyrazily jen na neděli, i když jsme v autě neustále brblaly, že teda fakt nevíme, proč tam jedem.

Trénink s Janou Zemkovou Košálov

5.12.2009, Janik

Jelikož nás čekalo dlouhé období zimního agilitního půstu, rozhodli jsme se využít jedné z posledních příležitostí k tréninku bez sněhu, bylo to začátkem prosince a vše se mělo uskutečnit na cvičáku, pozvání coby trenérka přijala Jana Zemková.

Podzimní klubové závody

28.11.2009, Janik

Již tradičně sezonu zakončujeme malými veselými klubovkami, ani letos jsme samozřejmě nemohli chybět. Koncem listopadu se sešla většina našich členů, počasí bylo celkem milostivé, a tak se začalo běhat. Výkony byly až na světlé výjimky opravdu dost strašné, ale není každý den posvícení. Příšerné výkony se nevyhnuly ani nám.

Dvojzkoušky Praha-Kyje

28.10.2009, Janik

Dost dlouho jsme zvažovali, jestli do Kyjí jet nebo nejet, nakonec bylo obsazeno, pak ale přidali druhého rozhodčího, a tak jsme tedy jeli. Zízu mi dovezla Julka ze Semil a já vyrážela po 3 nočních během 4 dní z Brna. Výkony tomu odpovídaly:-D.

Podzimní pohár DKnL

10.10.2009, Janik

10.října to zase vypuklo, OSA Dubenec pořádala další ročník mistrovství kolií a speciálu šeltií a my u toho samozřejmě nemohli chybět. Vše se konalo ve Dvoře na Novém světě, takže servis úžasný, pečivo od Bobešové ještě lepší a i strejda Spolek si pro nás připravil moc pěkné parkury. Tentokrát běhal jak Zíza, tak Lopuch, i když u toho jsem veděla, že tam bude spíš do počtu.

MR bíglů Dřevěnice

27.9.2009, Janik

Letošní mistrák jsme pořádali my ve spolupráci s Beagle clubem, jelikož se ovšem všechno dohadovalo nedohadovalo v lednu, tak ten výsledek, tedy pokud jde o výběr místa, podle toho také vypadal. Kemp v Dřevěnicích byl na první pohled v zimě super volbou, v září si to už ovšem nemyslel nikdo a to nejen kvůli terénu, který byl spíš vhodný na cross a hlavně tam nebylo vůbec nic posekaného, ale i kvůli majitelům a pronajímatelům ubytovacího i restauračního zařízení. Zkrátka jsem zešedivěla zase o něco víc (možná i kvůli šílené členské schůzi den před tím, fakt mi zůstával rozum stát!). Teď už ale k samotnému mistrovství.

O pohár Purina ProPlan Jičín

5.9.2009, Janik

Na začátku září jsme vyjeli na závody, možná jako oslavu ukončení akademického roku, zároveň to byly poslední závody před zahájením toho dalšího. Zkrátka pohoda, jaká je v Jičíně vždycky. Parkury tentokrát stavěl Petr Rybář.

Pojizerské hopsání Benešov u Semil

1.-2.8.2009, Janik

Po pár letech fungování našeho cvičáku, jsme se rozhodli, že je na čase zkusit nějaké ty oficiální závody. Stalo se tak na první víkend v srpnu a zázemí jsme měli u našich oblíbených hasičů, bylo jako vždy skvělé. Přemýšleli jsme, jak v té spoustě závodů nezapadnout a být tak trochu jiní a padla myšlenka na speciál loveckých psů, kterých na našem cvičáku je asi poněkud více, než je jinde běžné.

O jaroměřský preclík

25.7.2009, Janik

25.7. jsme vyrazili po závodní pauze opět vstříc novým parkurům Zdenka Spolka, Jaroměř nám ale asi není souzena. Počasí bylo tak trochu extrémní - slunce, liják, vichr, kroupy, vystřídáno opět sluncem, terén to ale všechno vydržel, klobouk dolů. Co ale bylo poněkud horší bylo, že zonovky neměly žádné zhrubnutí, což v tomto počasí bylo opravdu o hubu.

Tábor Lomnice n.Popelkou

3.-6.7.2009, Janik

Prodloužený víkend na začátku července, i když počasí bylo spíše aprílové, jsme trávili v Lomnici, kam jsme si pozvali dvě naprosto úžasné trenérky - Evu Dandee-Bobešovou-Neumanovou a Lucku Any-Gi-Součkovou, a dámy nás skutečně nešetřily!

Otevřené mistrovství VČ DKnL

27.-28.6.2009, Janik

Jelikož jsem si dala na začátku června zdravotní pauzu, prošvihla jsem hezkou řádku závodu a upřímně jsem si myslela, že nestihnu ani tyto, ale to bych nebyla já, abych se nezúčastnila, tak jsem to prostě riskla, i když jenom se Zipem, přecijen s Lopuchem se víc běhá a 20 dní po operaci bych to asi stejně nedala.

May Cup MB

9.5.2009, Janik

Abych pravdu řekla, tak se mi do Boleslavi moc nechtělo, prostě nebyl ten správný den. Pískal opět Zdeněk Spolek a já tak měla jediný cíl - nemazlit pana rozhodčího (Zíza samozřejmě), no a ještě takové malé skromné přání, aby odstartoval.

Prvomájové závody Jičín

1.5.2009, Janik

Do Jičína je to kousek a když tam ještě píska Alice, tak to si prostě nemůžeme nechat ujít. Ze Semil nás jelo poměrně dost, takže panovala celkem pohoda. Po úvodních problémech se startovkami tedy už nic nebrání tomu, aby se začalo.

Neoficiálky Nymburk

26.4.2009, Janik

Poté, co jsem v sobotu zjišovala, kolik cest vede do Nymburka, jsem se naprosto v klidu vyrazila v neděli s tím, že to určitě trefím. Ano, trefila jsem zcela správně tu objížďku, takže jsem vyjela na druhé straně města a pro změnu se zase ztratila, ale mé zpoždění nebylo na škodu, protože první se běžela stejně rovinka, kde jsem nebyla nic platná.

Royal Cup Nymburk

25.4.2009, Janik

Poslední dubnový víkend byl opravdu narvaný k prasknutí. V sobotu i v neděli se v Nymburce konaly závody - sobota ofiko, neděle neoficiálky, v rámci kterých byl i speciální pohár bíglů. To jsem si samozřejmě nemohla nechat ujít, v sobotu coby závodník, v neděli v roli rozhodčího.

O Cipískův pohár Jičín

11.4.2009, Janik

Letošní sezónu jsme zahájili v Jičíně. Závody pořádala druhá OSA, než kam jezdíme normálně, tak jsme se tam chtěli jet aspoň jednou podívat. No a myslím, že jednou to opravdu stačilo. Už problémy se startovkou, kdy i přes několik upozornění mi najednou zmizel jeden pes ačkoliv byl zaplacený apod., mi zrovna moc nesedli.

Semilská blecha

4.4.2009, Janik

Na začátku dubna jsme pořádali, teď už můžu říct skoro tradiční závody pro začátečníky. Našli jsme úžasný areál ZKO Lomnice nad Popelkou s fajn partou lidí a skvělým zázemím. Pozvání přijali "rozhodčí s Dubence", tedy Jana Zemková a Martin Vlk, kteří jistě nemalou měrou spolu s krásným počasím přispěli k tomu, že ten den byla opravdu pohoda.

Výcvikový víkend Jičín

28.-29.3.2009, Janik

Poslední březnový víkend jsme spolu s OSA Purina ProPlan pořádali v jejich areálu v Jičíně soustředění na rozběhání na začátku sezóny. Program byl následující: poslušnost, stopy a hlavně agility. Naše pozvání coby výcvikáři přijali na agility Martina Konečná , Janča Zemková a na poslušnost potom Pepa Ludvík ze ZKO Turnov a Jaroslav Houha ze ZKO Semily a byli skvělí.

Intenzivka s Alicí G.

14.2.2009, Janik

Na celou zimu jsme se přestěhovali na tréninky do haly na Příkrý, protože přecijen venku nejsou na trénink ideální podmínky a celou zimu zahálet nemůžeme, to se potom nic nenaučíme. Na jeden tréninkový víkend jsme zkusili pozvat paní Ing. Alici Glöcknerovou a ono to vyšlo!!!!!

Čertovské klání DKnL

7.12.2008, Janik

Poslední akcí loňského roku byly agility "závody" ve Dvoře, které pořádala v podstatě Danča Hoblová (www.novosvetstibafani.ic.cz) a její nejbližší. Jelikož bylo den po Mikuláši bylo povinností každého účastníka vyrazit v nějakém tom stylovém oblečku.

O pohár města Mimoně

25.10.2008, Janik

Poslední říjnový víkend jsme vyrazili do Mimoně na poslední letošní závody, které se konaly zcela netradičně na náměstí, pískal Petr Rybář. Mám-li být upřímná, tak kromě terénu a docela chladného naštěstí však nedeštivého počasí těmto závodům není co vytknout.

Apple cup II.

11.10.2008, Janik

Do Mladé Boleslavi se většinou těšíme, tentokrát se mi fakt nechtělo, protože představa díry ve výfuku, tedy naprosto úžasně zvučícího auta, mě příliš na náladě nepřidala. V celodenně mlhavém počasí stavěl docela záludné parkury Zdeněk Spolek.

Podzimní blecha

27.9.2008, Janik

Kvůli termínu výstavy v ČB jsme byli nuceni posunout trek na začátek října a zbyl nám tak volný víkend, jelikož jsme asi vážně blázni, tak místo, abychom si užili volna, tak jsme se s holkama z Jičína dohodli, že by byla škoda toho nevyužít. Zázemí nám opět poskytli úžasní hasiči z Benešova - Podolí.

Závody Dubenec

20.9.2008, Janik

Na "skorodomácí" závody jsem se těšila tak, že jsem zaspala, když jsem dojela do Dubence, veděla jsem jistě, že mám psy a papíry od auta, to bylo všechno, ráno jsem prostě něco naházela do auta a bylo. Pohodové chladné závody posuzovala paní Vostrá.

MR bíglů 2008

23.8.2008, Janik

23.8. 2008 byl velký svátek sportovních bíglů, tedy jejich agilitní mistrovství, tentokrát pořádané skvělými Jičíňáky, pískal potom Zdeněk Spolek, který si připravil bíglí tratě, takže nic jednoduchého, ale zároveň žádné stahovačky nebo něco, kde se bígl může začuchat, nasadil vžak bohužel i dost mírné postupovky, jako by myslel, že na to bíglové nemají.


LVT Dvůr Králové

červenec 2008, Janik

Možná si myslíte, že se o prázdninách flákáme, ale opak je pravdou. Na začátku července se k nám přistěhoval Lopuch a kolem 10. jsme vyrazili na tábor do Dvora, který vedla naše oblíbená Alice G.

Výcvikový víkend v Benešově

4.7.2008, Janik

Na začátek léta jsme si naplánovali takovou malou akcičku, kterou pořádal nᚠagility klub v areálu SDH v Benešově.

Českolipské pacičkování 2

28.6.2008, Janik

Dlouho jsem se nemohla rozhodnout, jestli jet nebo nejet, ve hře byly totiž ještě naprosto suprové ukázky u hasičů ve Slané. Nakonec jsem ale jela a to hned ze 3 důvodů. Chtěla jsem vyzkoušet parkury sl. Vostré, užít si tamní atmosféru a hlavně v kategorii medium bylo málo psů.

Bento Kronen Cup

2008, Janik

Do Dvora jsem jela bez jakýchkoli ambicí na umístění, Trapperek musel do předčasného sportovního důchodu, a tak jsem vyrazila jen se Zipem, který měl za loňský rok doběhnutých jenom 16% běhů, a s Lopuchem, s kterým vůbec netrénujeme.

Ukázky dětský den

31.5. 2008, Janik

31.5. se už tradičně koná Hasičský dětský den na ostrově v Semilech, který byl letos spojen i se Semiliádou, tedy prezentací všech možných i nemožných neziskovek, které mají co nabídnout dětem.

Den koně

18.5. 2008, Janik

Na Příkrém, který někteří z vás znají díky loňskému treku, jsem toho na koni najezdila opravdu hodně a ačkoliv už teď nemám moc času, jsem ráda že přátelé na nás stále myslí. 18.5. pořádali v místním jezdeckém areálu den koně a jelikož je tam většina koní parkurových, tak se v hlavě Dany zrodil nápad, že takový parkur se psy by to mohl oživit.

Snow bike show Mladá Boleslav

20.4. 2008, Janik

První letošní závody i pro Zipka byly 20.4. v areálu Krásná louka v MB. Ze Semil jsme na oficiálky vyrazili ve složení já s Trapí a Zipem a Káťa s Maxem, na neoficiální závody, ale od nás dojela početná výprava. Tratě pro nás stavěl Petr Rybář a tentokrát opravdu tvořil.

Semilská blecha 2008

duben 2008, Janik

5.4. naše OSA pořádala první větší závody agility, i když zatím ještě neoficiální

Praha Březiněves - 2x zkoušky

březen 2008, Janik

V Březiněvsi se konaly zkoušky na umělé trávě, přihlásila jsem jenom Trapího, protože jsem si chtěla osahat, jak bude reagovat na dalším umělém povrchu, když na koberci je v podstatě chromý......

Českolipské pacičkování

20.10.2007, Janik

Naše poslední letošní závody se konaly na konci října ve velmi chladném areálu v České Lípě, který jsme jako obvykle nemohli najít

Eukanuba Apple Cup

13.10.2007, Janik

13.10. jsme se opět jednou vydali na závody do Boleslavi k našim kamarádům. Ze Semil jela silná sestava kokří bratři a fleky a k výstavišti, kam se místní agiliťáci přestěhovali, dovezl ještě Honza Budka Lopucha. Cesta byla vzhledem k objížďce asi 100 m od výstaviště více než náročná, ale nakonec jsme se k tomu proklatému placu přece jen dokopali právě včas .....

MČR bíglů 2007

9.9.2007, Janik

Mistrovství bíglů se většinou snažím nevynechat, i když tam opravdu nejezdím s myšlenkou na přední pozice, protože závodnické štěstí si většinou vybíráme na úplně jiných akcích, než je "vrchol" sezóny. Tentokrát se tento svátek sportujících strakáčů konal v Prostějově a sešlo se nás tam opravdu hodně, něco kolem 35. .....

ABC cup Moravská Třebová

11.8.2007, Janik

Tyto závody byly snad nejvíce diskutované v celé historii agility. Pořadatelé si totiž dovolili vyloučit ze závodů borderky, název znamená Anything but border collies. .....

Závody v Jaroměři

28.7.2007, Janik

V areálu ZKO Jaroměř jsme s Trapperem před x lety začínali objevovat krásy agility a sbírat první úspěchy, tak jsem se letos rozhodla, že to třeba zkusíme zopakovat. Ne nadarmo se říká nevstoupíš dvakrát do stejné řeky.

O Novosvětskou tlapku

10.7.2007, Janik

Necelý týden po táboře jsme zajeli opět do Dvora, abychom si ověřili nově nabyté zkušenosti v závodní praxi .........

Agility tábor 2007

1.7.2007, Janik

Na začátku léta se ve Dvoře uskutečnilo již tradiční soustředění, tentokrát se kategoriím small a medium věnovala naše oblíbená Alice G .........

Intercanis Brno - agility 2007

28.6.2007, Janik

Protože jsem se rozhodla, že pojedu na výstavu, jelikož názor rozhodčího ze země původu je vždycky zajímavý, a při výstavě jsou již tradičně agility závody, tak jsem se přihlásila na páteční zkoušky, aby si Zip mohl zkusit koberec, když už tam jedu, tak ať toho stihneme co nejvíc. Trapperek samozřejmě nemohl zůstat doma. .........

Snoopyho pohár Dubenec 2007

16.6.2007, Janik

Do Dubence už jezdíme v podstatě jako domů, je to tam moc fajn a hlavně tam máme moc dobré přátelé. Na tyhle závody jsem se těšila ani tak ne kvůli závodění, ale jako takovou malou sešlost ........

Rozkoš 2007

26.5.2007, Janik

Den před ZOPkama jsme si s Julkou (Niky) a Trapíkem zajeli zaběhat na Rozkoš. Letošní rok opravdu nezvládám takticky.......

Jarní DISKotéka - část 2.

duben 2007, Janik

Další závody byly na konci dubna ve Dvoře ve znamení blížících se čarodějnic, takže poslední open se běžel v maskách. Sice jsem měla v plánu běhat tak celý den, ale nakonec jsem si místo kostýmu sbalila plavky, vedro bylo zase šílené.Ale šli jsme s chutí na to.

Jarní DISKotéka - část 1.

duben 2007, Janik

Vloni se nám na parkurech docela dařilo, a tak jsem se těšila na začátek letošní sezony, tedy chladné jaro, kde by se Trapíkovi mohlo dobře běhat a my tak stihli třeba složit další zkoušku. Navíc se měla blýsknout nová hvězda naší stáje, tedy Zipáček......

Novosvětské hopsinky

15.4.2007, Janik

Den poté, co jsme chytli na cvičáku neposedné blechy, jeli jsme vyzkoušet jejich skokanské schopnosti na Novosvětské hopsinky, tedy neoficiální závody v agility......

Výcvikový víkend v Mladějově

23.-25.3.2007, Janik

Poslední březnový víkend jsme vyrazili do Mladějova, kde díky naší Evče a jejímu manželovi, mohlo trénovat dalších bezmála 30 pejsků v jejich ubytovacím areálu. Byli jsme tam na dva dni a každý den se trénovalo agility .....

Psina na Štěpánce

15.10.2006, Janik

Rozhodli jsme se na cvičáku provětrat co možná nejvíc psů a vyrazili jsme na neoficiální závody. Nakonec jeli i Patkovci z Turnova, Qentíci, Velká BB, takže bíglů opravdu požehnaně. Byla to opravdu sranda akce, kde si každý mohl vyzkoušet i kynologický desetiboj. No neexcelovali jsme ani v agi, ani v desetiboji, ale srandu jsme si užili pořádnou ...

MR bíglů Dvůr Králové

24.9.2006, Janik

Ve Dvoře jsme zůstali ještě další den, abychom si v neděli zaběhali zkoušky a mistrovství republiky bíglíků.

O pohár Nového světa 3

23.9.2006, Janik

Byla krásná lehce podzimní sobota a my vyjeli do Dvora na poslední část místního poháru.

Mistrovství republiky Kladno

16.07. - 17.9.2006, Janik

Když jsem začínala běhat s Trapíkem bez trenéra, bez zázemí, tak mě nikdy nenapadlo, že bych někdy mohla splnit podmínky pro účast na MR v agility a ejhle ono se to povedlo. Bez jakýchkoli ambicí jsme tedy vyjeli do Kladna.

Agility soustředění

19.07. - 24.7.2006, Janik

Jsme se zúčastnili agi soustředění ve dvoře. Vedla ho Hela Potfajová a určitě nejen ona vytvářela místní úžasnou atmosféru.

O pohár Nového světa 2

18.06.2006, Janik

Na programu závodů, které pískal Zdeněk Spolek, byl kromě jumpingu, zkoušek a openu i závod štěňat a začátečníků, které se odehrávaly pod taktovkou Martiny Satinové a Danči Hoblové. Pro mě to znamenalo celkem novou zkušenost, přebíhaní mezi dvěma parkury a hlavně přepínání pozornosti z Trapa na Zipa.

Mimoň

06/2006, Janik

Na začátku června jsme si s klukama, paníčkem a kamarádkou Julkou s jejím Nikym udělali výlet na cvičák do Mimoně k Haničce Ouhrabkové.

Rozkoš

27.5.-28.5.2006, Janik

Na Rozkoš jsem ze Semil vyrazila jediná já s flekatým pokladem v doprovodu flekatého puberťáka. Naštěstí se mě ujali novosvětští bafani, takže byla pohoda.

Závod štěňat

1.5.2006, Janik

Na svátek práce jsem nechala Trapíka odpočívat a do Hradce vyjela jenom se Zipem, samozřejmě hlavně jako doprovod dalších závodníků od nás ze cvičáku.

Dvůr Králové

29.4.2006, Janik

Na druhé letošní závody jsme zajeli do našeho oblíbeného Dvora Králové na cvičák k Danče a Martinovi. Jeli jsme tentokrát vlakem a vzhledem k hodně špatnému a chladnému počasí zůstal náš veterán doma, kde si zaručeně užíval klidu. V kategorii Medium bylo pro mě těžko pochopitelných 27 týmů, takže moc šancí jsme skutečně neměli.

Aprílový turnaj

1.4.2006, Mladá Boleslav

Halový trénink v Dubenci

9.2.2006, Dubenec

Jaroměřický IAL

19.4.2004, Janik

Protože nám termínový kalendář zrovna moc nepřeje, většina závodů je strašně daleko, na své první letošní závody jsme vyrazili až v sobotu 19. 4. do Jaroměře, kde se běželo 2. kolo IALu. Semily reprezentovali pouze 2 týmy, Anička s Maxem a já s Trapperem.

Dětřichov 2003

3.7.2003, Janik

Litry vody, potu, kyseliny mléčné, spousta pohody a moc dobrého jídla, tak to je DĚTŘICHOV 2003.
Původně jsem si říkala, že tuhle zprávu budu muset napsat hned, jak se vrátím, dokud budu ještě plná zážitků, jak se však ukázalo, tak zážitky byly tak hluboké, že ze mě neměly šanci vyprchat ani téměř po měsíci. Píšu ji tedy až teď, s odstupem a nadhledem.

Copyright © 2005, Janik  || Počet návštěv: || Stránky si právě prohlíží: